progress_icon

Data założenia postępowania: 2023-03-14

Gmina Środa Śląska

Plac Wolności 5

55-300 Środa Śląska

NIP: 9131500156

Osoba kontaktowa:

Karolina Janusz

tel:

e-mail: karolina.janusz@srodaslaska.pl

Budowa chodnika przy drodze Gminnej w miejscowości Juszczyn

POSTĘPOWANIE NR Z75/2799

Tryb postępowania: Podstawowy z możliwością negocjacji

Znak sprawy: WZP 271.8-15/22

Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Progi postępowania: Biuletynowe

Przedmiot postępowania:

Budowa chodnika przy drodze Gminnej w miejscowości Juszczyn ”

Przedmiotem inwestycji jest budowa chodnikao szerokości 1,5-2,0m i długości 234,5m,przy drodze gminnej w miejscowości Juszczyn oraz budowę zjazdów oznaczonych na planie zagospodarowania terenuw nawierzchni z kostki betonowej.


Inwestycja znajduje się na działce należącej do Gminy Środa Śląska dz. nr 10 obręb 0009 Juszczyn.


KONSTRUKCJA NAWIERZCHNI , ZJAZDU

- warstwa ścieralna z kostki betonowej 8 cm

- podsypka cementowo-piaskowa 1:4 3 cm

- podbudowa z mieszanki kruszywa kamiennego łamanego

niesortowanego o uziarnieniu ciągłym 0/31,5 mm 20 cm

- ulepszone podłoże, kruszywo stabilizowane cementem, Rm=2,5 MPa 15 cm


razem: 46 cm


KONSTRUKCJA NAWIERZCHNI , CHODNIK

- warstwa ścieralna z kostki betonowej 8 cm

- podsypka cementowo-piaskowa 1:4 3 cm

- podbudowa z mieszanki kruszywa kamiennego łamanego

niesortowanego o uziarnieniu ciągłym 0/31,5 mm 10 cm

- ulepszone podłoże, kruszywo stabilizowane cementem, Rm=2,5 MPa 15 cm


razem: 36 cm


KRAWĘŻNIKI

Obramowanie zewnętrzne jezdni krawężnikiem ulicznym o wymiarach 15 x 30 cm na podsypce piaskowo - cementowej ze spoinami wypełnionymi zaprawą cementową. W miejscach zjazdów obniżyć krawężnik do prześwitu maksymalnego 2 ÷ 3 cm w celu likwidacji tzw. barier architektonicznych.

Krawężniki na przejściach dla pieszych obniżyć do poziomu 1-1,5 cm poniżej nawierzchni jezdni.


KOLIZJA z istniejącą infrastrukturą techniczną : teletechniczną i energetyczną

W rejonie inwestycji stwierdza się kolizje z istniejącymi sieciami teletechnicznymi, roboty drogowe w rejonie istniejącej infrastruktury należy wykonywać wg uzgodnień z właścicielami sieci.


Miejsce składowania, koszt utylizacji gruntu oraz koszt organizacji ruchu zastępczego należy ująć w kosztach ogólnych budowy.

Oferent do oferty dołączy kosztorys uproszczony


Szczegółowy opis zamówienia znajduje się w dokumentacji techniczno - kosztorysowej stanowiącej załącznik do SWZ.

Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość prac i ich zgodność z dokumentacją techniczno kosztorysową, umową, specyfikacjami technicznymi, wyjaśnieniami do SWZ i instrukcjami Zamawiającego, w tym polecenia Inspektora Nadzoru. Załączona do SWZ dokumentacja techniczno – kosztorysowa i wszystkie dodatkowe dokumenty przekazane Wykonawcy stanowią część umowy, a wymagania określone w choćby jednym z nich są obowiązujące dla Wykonawcy tak jakby były zawarte w całej dokumentacji. W przypadku rozbieżności w ustaleniach w poszczególnych dokumentach obowiązuje następująca kolejność ich ważności:


1) Dokumentacja techniczna,

2) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych

3) Przedmiary robót

4) SWZ wraz z wyjaśnieniami i wprowadzonymi modyfikacjami,

5) Oferta Wykonawcy,

6) Umowa

7) Harmonogram rzeczowo-finansowy.

Podane w dokumentacji technicznej oraz przedmiarach robót nazwy własne materiałów należy traktować jako przykładowe. Zamawiający dopuszcza w ofercie, a następnie zastosowanie podczas wykonywania robót innych równoważnych materiałów i urządzeń niż podane w dokumentacji technicznej, pod warunkiem zapewnienia parametrów technicznych technologicznych, jakościowych i estetycznych nie gorszych niż określone w tej dokumentacji.

W takiej sytuacji Zamawiający wymagać będzie na etapie realizacji robót złożenia stosownych dokumentów, które uwiarygodnią proponowane przez Wykonawcę materiały i urządzenia.

Wykonawca proponujący urządzenia i materiały równoważne musi udowodnić, że proponowany element zamienny spełnia wymienione wymagania zarówno pod względem technicznym i jakościowym wraz z oświadczeniem, że proponowane urządzenie jest równoważne do zaproponowanego w dokumentacji, co do jego przeznaczenia. Przez pojęcie urządzeń i materiałów równoważnych należy rozumieć urządzenia i materiały gwarantujące realizację robót zgodnie z wydanym pozwoleniem na budowę oraz zapewniające uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych. Koniecznym jest podanie nazwy producenta, precyzyjnego i jednoznacznego typu urządzenia lub materiału oraz załączenie niezbędnych dokumentów, takich jak: zdjęcie produktu, atest PZH, deklaracja zgodności producenta/aprobata techniczna, karta katalogowa producenta zawierająca wszystkie parametry techniczno-eksploatacyjne wraz z charakterystyką pracy urządzeń ujętych w dokumentacji projektowej.

Zamawiający nie wyraża zgody, aby proponowane urządzenia równoważne były prototypami lub urządzeniami testowymi. Wymogiem bezwzględnym jest, by były to urządzenia sprawdzone, pracujące na innych zrealizowanych obiektach. Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonania oględzin i sprawdzenia działania urządzenia równoważnego pracującego na wskazanym obiekcie.

Wykonawca przedstawiając rozwiązania równoważne nie może naruszyć praw osób trzecich z tytułu patentów, znaków towarowych, praw autorskich i innych oraz oświadczyć, że wymagana dla realizacji przedmiotu umowy produkcja i sprzedaż nie jest prowadzona z naruszeniem zasad uczciwej konkurencji.

Zamawiający dopuszcza wykonanie przez podwykonawcę części zamówienia na roboty budowlane.

W przypadku powierzenia wykonania części zamówienia podwykonawcy Zamawiający żąda wskazanie przez Wykonawcę w ofercie (formularzu ofertowym) części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy, oraz podanie przez Wykonawcę nazw (firm) podwykonawców, na których zasoby wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art.118 ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art.112 ust. 1 ustawy Pzp.

Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art.112 ust. Ustawy Pzp, Wykonawca zobowiązany jest wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.





Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz



PLN


Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...